BusinessVize.cz

Management

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Paretova (ABC) analýza – mocný nástroj v logistice, marketingu i obchodu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 38
NejhoršíNejlepší 

 

Paretova nebo také ABC analýza je velice jednoduchým, ale přesto efektivním nástrojem, který umožňuje firmám se matematicky exaktně soustředit na to, co je pro ně skutečně důležité. Použít lze přitom na zákazníky, vlastní výrobky a služby či třeba na skladové zásoby. Můžete podle ní ale i propouštět zaměstnance, rozprodávat firmu a rozhodovat i celou řadu dalších věcí.

Úvod do manažerského rozhodování

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Problematika rozhodování je všeobecně, i mimo oblast managementu, poměrně často diskutovaná. Udělat to správné rozhodnutí není často zrovna jednoduché, zejména pokud je na výběr z více než dvou variant a koruna už jako rozhodovací pomůcka nestačí. Manažerské rozhodování proto využívá jako podpůrný nástroj také matematický aparát a používá nejrůznější metody, jak pomoci správně se rozhodnout. Se vším je však třeba zacházet opatrně.

Vše, co jste si přáli vědět o Balanced Scorecard

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 18
NejhoršíNejlepší 

Balanced Scorecard je mnoha mýty opředený systém měření výkonnosti podniku. Jeho vznik se sice často datuje až do počátku 90. let minulého století, ovšem faktem je, že původ myšlenky měřit a vyhodnocovat nějakým způsobem výkonnost jednotlivých součástí podniku je mnohem starší. Co vlastně Balanced Scorecard je, co sleduje, a jak s ním zacházet?

Analýza rizik a kritických faktorů úspěchu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

To, že se může kdykoliv cokoliv pokazit, je celkem známý fakt. Při přípravě strategie je proto potřeba se riziky zabývat. Analýza rizik a kritických faktorů úspěchu, jak jsem si dovolil tuto část strategické analýzy souhrnně pojmenovat, by vám ale měla říct, jakými riziky se skutečně předem zabývat a jak jejich existenci zohlednit ve vašem rozhodování.

Malý slovníček velkých manažerských pojmů

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 41
NejhoršíNejlepší 

Aktualizováno: Řada českých manažerů velice ráda využívá anglických termínů. Někteří tuto disciplínu dovedli až ad absurdum a už se skoro ani jinak nevyjadřují. Nejinak je tomu v případě uvádění popisu pracovních pozic. Přinášíme vám proto malý slovníček těch nejpoužívanějších a nejzažitějších anglických termínů v českém prostředí.

Aktualizováno Sobota, 26 Únor 2011 12:34

Strana 4 z 8