BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Organizace

Metodika řízení rizik a řešení bezpečnosti práce. Inspirujte se u odborníků a nechte váš byznys růst

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Reklama: Možná si na první pohled řeknete, jak souvisí bezpečnost práce s řízením obchodních nebo třeba finančních rizik ve vaší firmě, nicméně oněch společných bodů je více, než by se mohlo na první pohled zdát. Řízení firemních rizik je totiž velmi oblíbenou mantrou všech možných příruček nebo kurzů efektivního managementu firmy a pod tímto slovním spojením se v poslední době skrývá prakticky cokoliv, co nějak souvisí s vedením firmy jako takové.

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Leden 2016 10:45

Lesk a bída holdingových struktur

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Holdingové struktury jsou u nás relativně málo využívané a setkáte se s nimi zejména u větších firem. V českém právu navíc holding není nijak právně upraven, na rozdíl například od koncernu v Německu. I přesto má holding v České republice své nesporné výhody i některé nevýhody.

Strategické aliance od trustu po konsorcium

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Někdy je účelné, aby se víc firem spojilo pro prosazení společného zájmu či získání nějaké větší zakázky. K tomuto účelu existuje institut tzv. strategické aliance, kterému jsme se věnovali v samostatném článku. Dnes se ale zaměříme už na jednotlivé formy strategických aliancí.

Jakou zvolit ve firmě organizační strukturu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 16
NejhoršíNejlepší 

 

Existuje poměrně hodně způsobů, jak rozložit kompetence a organizaci práce ve firmě. Každá z organizačních struktur je přitom vhodná pro jiný typ firmy a každá má své praktické uplatnění. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé typy struktur trochu podrobněji.

Matice General Electric/McKinsey - poradí, jak dál s vaší firmou

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Konzultantské firmy rády přicházejí s jednoduchým grafickým znázorněním komplikovaných skutečností. Zatímco BCG matice byla primárně stavěna spíše pro rozdělení produktů, matice pro General Electric, kterou má na svědomí McKinsey & Co. se od počátku zabývala spíše jednotlivými firmami v rámci této obří korporace. Po více než třech desítkách let však může pomoci určit směr i vašemu businessu.

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Září 2011 08:03

Strana 1 z 3