BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Rozvoj

Proč je Work-life Balance nesmysl a jak ho dosáhnout

Email Tisk PDF

Work-life Balance se v současné době skloňuje ze všech stran. Jenže co je to vlastně onen Work-life balance a co když je to všechno trošičku jinak? Velká část lidí si totiž pod tímto pojmem představuje jakési hledání rovnováhy mezi prací a životem. Přesně tak to ale vůbec není. Po jaké rovnováze se tedy pídit a jak ji najít? A jde vůbec o to nalézt rovnováhu?

 

Aktualizováno Neděle, 10 Červenec 2016 19:54

5 kroků, jak změnit vaši kariéru

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V pracovním životě člověka občas přijdou zlomové okamžiky, kdy dostane možnost anebo se přímo musí rozhodnout, co dál se svojí kariérou. Často tuto nečekaně získanou příležitost však vnímáme jako něco negativního, čeho se chceme co nejrychleji zbavit. V našem životě přitom takovýchto příležitostí nebude mnoho. Pokud se v ČR průměrná doba strávená u jednoho zaměstnavatele pohybuje mezi 3 až 5 lety, budeme mít takových příležitostí za naši kariéru třeba jen 8. Jen velice málo jich však půjde naplno využít. Nezahoďte proto žádnou z nich.

Aktualizováno Středa, 17 Červen 2015 15:06

5 kroků, díky kterým si poradíte se stresem

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Každý z nás už asi někdy byl nucen čelit stresu nebo přesněji distresu neboli „negativnímu stresu.“ Někdo měl to štěstí, že jeho setkání bylo jen krátkodobé, někdo se s ním ale potýká na každodenní bázi – celé dny, týdny, měsíce a někdy i roky. Stres je plíživý a neviditelný nepřítel, který nám dokáže podrážet nohy a dokonce bezprostředně ovlivňovat náš zdravotní stav, aniž bychom si to v danou chvíli byli schopni uvědomit. Většinou si ho totiž všimneme až tehdy, když se díky němu ocitneme na okraji anebo také daleko za okrajem našich sil.

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2015 11:29

Timesheet – pomůže hlídat vaše zaměstnance a zvýšit vaši výkonnost

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

Timesheet neboli někdy také česky výkaz práce či pracovní deník slouží k přesnému zaznamenávání jednotlivých pracovních činností daného zaměstnance v čase. Tento na první pohled nudný popis však v době Excelu a podnikových informačních systémů dokáže divy. Pomůže vám třeba rozhodnout se, kdy si vzít dovolenou nebo zjistit, jak jste na tom se skutečným využitím pracovní doby.

Když se řekne Homeworking

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

Homeworking neboli práce z domova je pro stále více firem zajímavou alternativou, jak nastavit způsob práce jejich zaměstnanců. V současné době se těší největšímu zájmu zejména v podobě benefitu pro zaměstnance zvaného Home Office. Pojďme se ale poněkud blíže podívat jak na samotnou terminologii, tak na to, co vlastně taková práce z domova obnáší.

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Leden 2011 16:18

Strana 1 z 3