BusinessVize.cz

Management

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Porterova analýza 5 sil vám prozradí, co ovlivní váš business

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 40
NejhoršíNejlepší 

Porterova analýza je další z řady „analýz,“ které slouží v zásadě hlavně k tomu, abyste se spolu se svými spolupracovníky na chvíli zamysleli nad svým podnikáním. Zároveň je to také analýza, která je důležitou součástí řízení strategické změny a přípravy strategie firmy. Pojďme se tedy podívat na to, co nám Porterova analýza prozradí a kdy a jak ji použít.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Leden 2011 18:20

Organizační architektury správních orgánů aneb proč v Česku nemáme CEO

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

CEO, CFO, CMO, CTO, COO – to všechno jsou anglické zkratky, které v České republice díky nadnárodním společnostem takřka zdomácněly. Zdomácněly zde však natolik, že je používají i ryze české společnosti, které ovšem zjevně tak úplně netuší, co znamenají. V Česku totiž nemáme žádnou Radu ředitelů, která by ze svého středu volila toho hlavního výkonného ředitele, který by se jí zodpovídal. Jak je to tedy s organizačními architekturami správních orgánů u nás a ve světě?

Kde se vzala a k čemu je PEST analýza

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 31
NejhoršíNejlepší 

V minulém článku jsme hovořili o SWOT analýze. Dnes se podíváme na další důležitý nástroj strategického řízení, který má hodnotit výlučně vnější, a to zejména makroekonomické, podmínky podniku. K čemu tedy je PEST analýza, kdy má smysl jí dělat a co nám může říct?

Hodnocení investic: Vnitřní výnosové procento (IRR)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 42
NejhoršíNejlepší 

NPV a IRR jsou jedny z nejčastěji využívaných nástrojů pro hodnocení a výběr investic, tedy aspoň ve světě. V ČR podle jednoho průzkumu, který zpracovávala VŠE, vede spíše doba návratnosti investic. V dnešním článku se ale podíváme hlavně na IRR, o NPV pojednával podrobně už tento článek, a ukážeme si, jak IRR i ve spojitosti s NPV používat.

Kde se vzala a k čemu všemu je vlastně SWOT analýza

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 34
NejhoršíNejlepší 

SWOT analýza je jedním ze základních nástrojů strategického managementu. Kromě toho však přijde vhod i při jiných příležitostech, typicky výběrových řízeních na projektově orientované zakázky, v reklamě, PR i řadě jiných oborů. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno ve skutečnosti SWOT analýza umožňuje a kde se tu vlastně vzala.

Strana 5 z 8