BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Manažeři

Petr Slováček: I po 22 letech mě ta práce pořád baví

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 9
NejhoršíNejlepší 

Petr Slováček, technický ředitel Telefónica Czech Republic, se stal jakousi žijící manažerskou legendou českých telekomunikací. Jeden manažer nejmenovaného dodavatele Telefónicy o něm řekl, že musí mít něco jako „gen přežití.“ Technickým ředitelem a místopředsedou představenstva Telefónicy je totiž už 12 let. Stal se jím za dob polostátního Českého Telecomu a ve své židli přežil už 6 generálních ředitelů, jednu fúzi s Eurotelem a jednu privatizaci a jednu změnu evropského vedení. Do dnešní Telefónicy přitom nastoupil již v roce 1989.

Stanislav Sýkora: Lidé mají zažité, že manažer je víc, než skvělý specialista a je to tak špatně!

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Stanislav Sýkora je předseda představenstva a generální ředitel společnosti Asseco Solutions (dříve LCS International), která je na trhu známá svými podnikovými IS Helios. Ve firmě, kterou nyní vede, přitom začínal před 20 lety jako řadový programátor. Coby vystudovaný zootechnik z České zemědělské univerzity (tehdy Vysoké školy zemědělské) v Praze se stal postupně manažerem firmy s necelými 300 zaměstnanci a půlmiliardovým obratem. Popovídali jsme si s ním proto o jeho kariérním růstu, přerodu firmy z rodinné na součást nadnárodní skupiny i o problematice fúze s původním konkurentem.

Aktualizováno Úterý, 21 Prosinec 2010 18:16

Geoff Quinn pro FWD360.com: I stopped reading newspaper a year ago to remain positive

Email Tisk PDF

Nestává se to často, ale tentokrát se nám na YouTube podařilo narazit na skutečně zajímavý rozhovor s ještě zajímavějším manažerem. Je jím Geoff Quinn, CEO společnosti T.M. Lewin - jedné z tradičních britských značek jako je Hawes&Curtis (další firma ze známé Jermyn Street v Londýně, známé svými obchody s formálním oblečením) nebo Ted Baker.

J. R. Smith: Czechs are realists, they only have to stop starting with No

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

J. R. Smith, an entrepreneur born in Seattle, lives in the Czech Republic on and off since 1997. During his career, he managed companies throughout Europe, including the Middle and Eastern European Region. Since 2007, he is the President and CEO of AVG Technologies, a Czech company currently owned by investment banks and management, which is famous for its AVG antivirus solution. We interviewed him about his experience with managing Czech multinational and cultural differences he had to face.

Aktualizováno Úterý, 12 Říjen 2010 21:42