BusinessVize.cz

HR Motivace

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Motivace

HR 2.0: Kouzlo jménem Employee Experience

Email Tisk PDF


Známý portál Airbnb loni přejmenoval svého HR manažera na Chief Emloyee Experience Officera, neboli volně přeloženo manažera pro zaměstnaneckou zkušenost [4], pouhé dva měsíce poté, co o tomto fenoménu psal Forbes [6]. O čem ale Employee Experience je, co to firmě a zaměstnancům přináší a jak zařídit, aby nešlo jen o změnu názvu pozice vašeho HR manažera?

Aktualizováno Středa, 07 Září 2016 10:15

4 podmínky pro úspěšnou životní změnu dle IBM

Email Tisk PDF

Ze sociálních sítí i z mnohých médií mohou lidé v dnešní době snadno nabýt dojem, že radikální proměny a úspěchy během okamžiku a téměř bez úsilí jsou vlastně naprostou samozřejmostí. Jenže ony nejsou. Novinové titulky často opomíjejí některá podstatná fakta. Třeba to, že mezi nápadem na Google a vznikem samotné společnosti Google bylo dva a tři čtvrtě roku usilovné práce, že na jednoho, co uspěl, připadají miliony těch, co neuspěli (vzpomeňme např. libovolný vrcholový sport), atd. Realita je totiž taková, že libovolná dlouhodobá změna v životě i v podnikání vyžaduje obrovské úsilí a čas, a ani když tomu dáte obojí, tak to neznamená, že musíte uspět. Selhání je přitom možná ještě více důležité než úspěch, ale o tom až někdy jindy.

Aktualizováno Středa, 12 Srpen 2015 13:14

Jak by měla vypadat trvale udržitelná práce

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

 

Spousta lidí si představuje ideální práci jako takovou, kde budou mít spoustu peněz, luxusní služební auto a jako bonus nějakou tu „společenskou prestiž.“ Praxe ale ukazuje, že skutečné požadavky budoucích i stávajících zaměstnanců se od této zažité představy poněkud liší. Důležitější než peníze a auta je to, aby práce zaměstnance měla smysl, aby ho bavila a byla pro něj výzva.

 

Aktualizováno Úterý, 03 Červen 2014 11:33

Cafeteria systém – odměny pro zaměstnance podle jejich gusta

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Cafeteria systém nebo anglicky Cafeteria plan je jedním z nejpopulárnějších způsobů zaměstnaneckých benefitů. Skutečný benefit si totiž volí zaměstnanec sám, podobně jako na jídelním lístku v bufetu či jídelně, ze které si tento systém volitelných zaměstnaneckých výhod také vypůjčil svůj název. Co Cafeteria systém obnáší a proč ho do firmy zavádět?

Aktualizováno Pondělí, 08 Březen 2010 21:24

Motivace není jen o penězích

Email Tisk PDF

Zajištění motivace zaměstnanců je jedním z klíčových úkolů personalistiky a manažerské práce. V České republice je přitom často rozšířený omyl, že k motivaci plně postačí peníze. Známé úsloví, že od doby, kdy vynalezly peníze, už není třeba děkovat, však v praxi neplatí.

Aktualizováno Pondělí, 08 Březen 2010 21:25