BusinessVize.cz

Telekomunikace Datové přenosy a sítě

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Datové přenosy a sítě

Přehled pokrytí mobilních datových sítí v ČR

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Aktualizováno 16. 12. 2010 Pokrytí mobilními datovými sítěmi se v letošním roce nebývale rychle mění. Přinášíme vám proto aktuální přehled. V oblasti EDGE, které je důležité hlavně pro obyvatele menších měst a obcí jednoznačně vede T-Mobile. U UMTS vhodného pro plnohodnotnou práci s notebookem nabízí největší pokrytí O2, stejně jako v případě CDMA.

Aktualizováno Pátek, 17 Prosinec 2010 16:38

Jak se vyznat v mobilních datových sítích (CDMA)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

 

V dnešním posledním díle zaměřeném na mobilní datové sítě na území České republiky se zaměříme na technologii sítí CDMA (přesněji CDMA2000 1xEV-DO), které u nás provozuje O2 a U:fon a se kterou se setkáte výlučně u datových ExpressCard karet a modemů. Tato v Evropě poněkud netradiční technologie má přitom u nás z vysokorychlostních mobilních datových sítí nejlepší pokrytí.

Jak se vyznat v mobilních datových sítích (UMTS, HSDPA, HSUPA, HSPA+, LTE)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 21
NejhoršíNejlepší 

V dnešním díle se zaměříme na první ze dvou u nás dostupných druhů mobilních datových sítí 3. generace – sítě UMTS. Jak jsou na tom tyto sítě u nás s pokrytím signálem, s jakými přenosovými rychlostmi můžeme počítat a proč není UMTS jako UMTS?

Jak se vyznat v mobilních datových sítích (GSM, GPRS, EDGE)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 35
NejhoršíNejlepší 

Mobilní operátoři vás v oblasti mobilních datových služeb často zahrnují řadou komplikovaných zkratek, u kterých není zcela zřejmé, co od nich můžete v praxi čekat. V našem dnešním článku jsme se proto rozhodli rozebrat jejich první část reprezentovanou technologiemi, které v České republice mají největší pokrytí – tedy GSM, GPRS a EDGE.

Aktualizováno Úterý, 29 Červen 2010 10:32

Přichází 3G internet pro občasné použití od O2

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

 

O2 je v oblasti mobilních dat v České republice v současné době tou nejrozumnější volbou, a to jak po stránce pokrytí, tak po stránce dosahovaných rychlostí. Až do včerejška však O2 nenabízelo žádnou alternativu pro ty, kteří standardně sedí v kanceláři a mobilní internet potřebují jen občas. Dnes už je to ale jinak.

Aktualizováno Čtvrtek, 20 Květen 2010 08:56

Strana 1 z 2