BusinessVize.cz

Titulní stránka

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

HR 2.0: Kouzlo jménem Employee Experience

Email Tisk PDF


Známý portál Airbnb loni přejmenoval svého HR manažera na Chief Emloyee Experience Officera, neboli volně přeloženo manažera pro zaměstnaneckou zkušenost [4], pouhé dva měsíce poté, co o tomto fenoménu psal Forbes [6]. O čem ale Employee Experience je, co to firmě a zaměstnancům přináší a jak zařídit, aby nešlo jen o změnu názvu pozice vašeho HR manažera?

Aktualizováno Středa, 07 Září 2016 10:15

Jak vybudovat perfektní tým aneb psychologická bezpečnost jako cesta k HR 2.0

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 


HR oddělení Googlu strávilo 5 dlouhých let nad tím, aby odpovědělo na otázku, jak vybudovat perfektní tým. Výsledky projektu Aristotle byly letos v únoru prezentovány v New York Times [2]. Hned v úvodu prozradíme, že perfektní tým vůbec není o lidech a o tom, co umí nebo jakou mají osobní historii. Cestou k perfektnímu týmu je psychologická bezpečnost [1] [2].

Proč je Work-life Balance nesmysl a jak ho dosáhnout

Email Tisk PDF

Work-life Balance se v současné době skloňuje ze všech stran. Jenže co je to vlastně onen Work-life balance a co když je to všechno trošičku jinak? Velká část lidí si totiž pod tímto pojmem představuje jakési hledání rovnováhy mezi prací a životem. Přesně tak to ale vůbec není. Po jaké rovnováze se tedy pídit a jak ji najít? A jde vůbec o to nalézt rovnováhu?

 

Aktualizováno Neděle, 10 Červenec 2016 19:54

4 podmínky pro úspěšnou životní změnu dle IBM

Email Tisk PDF

Ze sociálních sítí i z mnohých médií mohou lidé v dnešní době snadno nabýt dojem, že radikální proměny a úspěchy během okamžiku a téměř bez úsilí jsou vlastně naprostou samozřejmostí. Jenže ony nejsou. Novinové titulky často opomíjejí některá podstatná fakta. Třeba to, že mezi nápadem na Google a vznikem samotné společnosti Google bylo dva a tři čtvrtě roku usilovné práce, že na jednoho, co uspěl, připadají miliony těch, co neuspěli (vzpomeňme např. libovolný vrcholový sport), atd. Realita je totiž taková, že libovolná dlouhodobá změna v životě i v podnikání vyžaduje obrovské úsilí a čas, a ani když tomu dáte obojí, tak to neznamená, že musíte uspět. Selhání je přitom možná ještě více důležité než úspěch, ale o tom až někdy jindy.

Aktualizováno Středa, 12 Srpen 2015 13:14

5 kroků, jak změnit vaši kariéru

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

V pracovním životě člověka občas přijdou zlomové okamžiky, kdy dostane možnost anebo se přímo musí rozhodnout, co dál se svojí kariérou. Často tuto nečekaně získanou příležitost však vnímáme jako něco negativního, čeho se chceme co nejrychleji zbavit. V našem životě přitom takovýchto příležitostí nebude mnoho. Pokud se v ČR průměrná doba strávená u jednoho zaměstnavatele pohybuje mezi 3 až 5 lety, budeme mít takových příležitostí za naši kariéru třeba jen 8. Jen velice málo jich však půjde naplno využít. Nezahoďte proto žádnou z nich.

Aktualizováno Středa, 17 Červen 2015 15:06

Strana 1 z 3