BusinessVize.cz

Finance Finanční řízení

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Finanční řízení

Řešíte návratnost investice do vlastního sídla firmy? S dobrým systémem tepelné pohody ušetříte na energiích

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Reklama: Při rozvažování o tom, jestli svou firmu přesunout do vlastního sídla, nebo zůstat někde v nájmu, hrají svou roli i projekce ročních nákladů na provoz takové budovy. Součástí těchto nákladů bývá velmi často i rozvaha o ceně vytápění a samozřejmě také chlazení, které je díky čím dál teplejším létům na našem území ještě o něco aktuálnější než v minulosti.

Aktualizováno Neděle, 15 Květen 2016 17:59

Modla finančních ředitelů jménem pracovní kapitál

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 21
NejhoršíNejlepší 

Pracovní kapitál je jedním z nejčastěji používaných pojmů při hodnocení efektivity finančního řízení společnosti. Okolo tohoto pojmu však občas panuje určitá pochybnost o tom, jaká má být jeho výše a jak je vlastně definován. Není totiž pracovní kapitál jako pracovní kapitál a ne vždy je dobře, když máme pracovní kapitál malý až nulový. Pojďme se tedy pokusit rozklíčovat, o co vlastně u pracovního kapitálu jde.

Jak na kurzové riziko při obchodování se zahraničím – základní metody

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

 

V souvislosti s poněkud neutěšeným stavem veřejných financí v Řecku i s rozkolísaností české měny zejména vůči americkému dolaru či britské libře vzniká mezi českými firmami, které se aspoň částečně zabývají exportem respektive importem zboží či služeb čím dál více otázek na řízení kurzových rizik. V dnešním článku se proto podíváme na základní metody, jak si s kurzovým rizikem poradit.

Aktualizováno Úterý, 04 Květen 2010 21:49

Radosti a strasti FFF financování

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

 

V životě podnikatele a firmy existují okamžiky, kdy vlastní prostředky dojdou a do banky není možné nebo vhodné zajít si pro další. Proto existuje tzv. institut FFF financování. Co to přesně znamená? Půjčí vám jen Family (rodina), Friends (přátelé) nebo Fools (blázni). V současné době se takovýmto lidem honosně říká také Business Angels, což jsou v praxi buď oni přátelé, nebo blázni. Jaké však má FFF financování výhody či nevýhody?

Čtyři pravidla, která ochrání vaše finance

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 25
NejhoršíNejlepší 

Ve světě finančního managementu existuje řada důležitých a často i komplikovaných či nepříliš obecně aplikovatelných pravidel. Nicméně tzv. bilanční pravidla jsou jednoduchá, srozumitelná a přesto platí vždy. Navíc na ně koukají i některé banky a investoři.

Aktualizováno Pondělí, 08 Březen 2010 21:25