BusinessVize.cz

Titulní stránka

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Řešíte návratnost investice do vlastního sídla firmy? S dobrým systémem tepelné pohody ušetříte na energiích

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

Reklama: Při rozvažování o tom, jestli svou firmu přesunout do vlastního sídla, nebo zůstat někde v nájmu, hrají svou roli i projekce ročních nákladů na provoz takové budovy. Součástí těchto nákladů bývá velmi často i rozvaha o ceně vytápění a samozřejmě také chlazení, které je díky čím dál teplejším létům na našem území ještě o něco aktuálnější než v minulosti.

Aktualizováno Neděle, 15 Květen 2016 17:59

Tržby, obrat, výnosy, příjmy a zisk – základní pojmy, které se pletou

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 105
NejhoršíNejlepší 

Někdo by mohl říct, že jde o základní a zcela jasné mikroekonomické pojmy. Jenže skutečnost je taková, že ani jeden z těchto pojmů ve Výkazu zisku a ztráty jednoznačně nenajdete. Jejich skutečný výklad na základě reálných finančních výsledků firmy v Česku (ale i kdekoliv jinde) je proto více než problematický. Pojďme se tedy podívat na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

EVA (Economic Value Added) – moderní ukazatel "rentability"

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 13
NejhoršíNejlepší 

Ukazatel ekonomické přidané hodnoty EVA po mnoha desetiletích dorazil i do Česka. Akcie některých amerických firem jako Eli Lilly (farmacie) nebo Guidant (medicína) bezprostředně po přechodu na EVA vystřelily směrem vzhůru. Autor ukazatele Joel Stern na něm zase postavil úspěšný business. Čím je tedy EVA tak zajímavá?

Když se řekne WACC aneb kolik musíte nejméně vydělat

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 29
NejhoršíNejlepší 

Weighted average cost of capital neboli vážené průměrné náklady na kapitál jsou ukazatelem, který firmám de facto říká, kolik by měly minimálně vydělávat, aby vůbec byly schopné dlouhodobě přežít. WACC je navíc důležitou součástí celé řady dalších ukazatelů, takže se vyplatí se na něj podívat trochu blíž.

Aktualizováno Pondělí, 16 Leden 2012 13:49

IN05 – Bankrotní index z Česka, který funguje na české firmy

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 21
NejhoršíNejlepší 

Bankrotní a bonitní indexy jako je Altmanův index vám pomohou prostřednictvím nástrojů finanční analýzy objevit potenciální problémy ve vaší, ale stejně tak dobře i jakékoliv jiné, firmě. Jediný problém s těmito indexy je v tom, na kolik dobře fungují v podmínkách poněkud specifického českého prostředí. Index IN05 manželů Neumaierových je přitom českými ekonomy dlouhodobě považován pro hodnocení českých podniků jako nejvhodnější. Z čeho se tedy IN05 skládá a co vám řekne o vaší firmě?

Strana 1 z 3