BusinessVize.cz

Management

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Veřejné registry aneb jak zjistit informace o konkurenci

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 

Česká republika je jedna z mála zemí, kde existuje celá řada velice dobře zpracovaných centrálních registrů zpřístupňujících často až absurdně důvěrné informace o firmách, včetně jejich finančních výsledků, a to u všech právnických osob dodržujících zákony této země. Pojďme se tedy podívat na to, kde tyto registry najdeme a co se v nich můžeme dozvědět.

Strategické aliance od trustu po konsorcium

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Někdy je účelné, aby se víc firem spojilo pro prosazení společného zájmu či získání nějaké větší zakázky. K tomuto účelu existuje institut tzv. strategické aliance, kterému jsme se věnovali v samostatném článku. Dnes se ale zaměříme už na jednotlivé formy strategických aliancí.

Proč (ne)rozjíždět firmu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 

Možná jste někdy uvažovali o tom založit si vlastní firmu anebo jste už aspoň přemýšleli o tom, jaké to vlastně je. Zkusím vám to přiblížit nejen optikou svoji, ale také optikou několika dalších autorů. Mít vlastní firmu však rozhodně není lepší nebo horší než být zaměstnanec, je to prostě jen jiné.

Jakou zvolit ve firmě organizační strukturu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 

 

Existuje poměrně hodně způsobů, jak rozložit kompetence a organizaci práce ve firmě. Každá z organizačních struktur je přitom vhodná pro jiný typ firmy a každá má své praktické uplatnění. Pojďme se tedy podívat na jednotlivé typy struktur trochu podrobněji.

Matice General Electric/McKinsey - poradí, jak dál s vaší firmou

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

Konzultantské firmy rády přicházejí s jednoduchým grafickým znázorněním komplikovaných skutečností. Zatímco BCG matice byla primárně stavěna spíše pro rozdělení produktů, matice pro General Electric, kterou má na svědomí McKinsey & Co. se od počátku zabývala spíše jednotlivými firmami v rámci této obří korporace. Po více než třech desítkách let však může pomoci určit směr i vašemu businessu.

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Září 2011 08:03

Strana 3 z 8