BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Plánování

Proč (ne)rozjíždět firmu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 12
NejhoršíNejlepší 

Možná jste někdy uvažovali o tom založit si vlastní firmu anebo jste už aspoň přemýšleli o tom, jaké to vlastně je. Zkusím vám to přiblížit nejen optikou svoji, ale také optikou několika dalších autorů. Mít vlastní firmu však rozhodně není lepší nebo horší než být zaměstnanec, je to prostě jen jiné.

Analýza rizik a kritických faktorů úspěchu

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

To, že se může kdykoliv cokoliv pokazit, je celkem známý fakt. Při přípravě strategie je proto potřeba se riziky zabývat. Analýza rizik a kritických faktorů úspěchu, jak jsem si dovolil tuto část strategické analýzy souhrnně pojmenovat, by vám ale měla říct, jakými riziky se skutečně předem zabývat a jak jejich existenci zohlednit ve vašem rozhodování.

Porterova analýza 5 sil vám prozradí, co ovlivní váš business

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 40
NejhoršíNejlepší 

Porterova analýza je další z řady „analýz,“ které slouží v zásadě hlavně k tomu, abyste se spolu se svými spolupracovníky na chvíli zamysleli nad svým podnikáním. Zároveň je to také analýza, která je důležitou součástí řízení strategické změny a přípravy strategie firmy. Pojďme se tedy podívat na to, co nám Porterova analýza prozradí a kdy a jak ji použít.

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Leden 2011 18:20

Kde se vzala a k čemu je PEST analýza

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 31
NejhoršíNejlepší 

V minulém článku jsme hovořili o SWOT analýze. Dnes se podíváme na další důležitý nástroj strategického řízení, který má hodnotit výlučně vnější, a to zejména makroekonomické, podmínky podniku. K čemu tedy je PEST analýza, kdy má smysl jí dělat a co nám může říct?

Kde se vzala a k čemu všemu je vlastně SWOT analýza

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 34
NejhoršíNejlepší 

SWOT analýza je jedním ze základních nástrojů strategického managementu. Kromě toho však přijde vhod i při jiných příležitostech, typicky výběrových řízeních na projektově orientované zakázky, v reklamě, PR i řadě jiných oborů. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno ve skutečnosti SWOT analýza umožňuje a kde se tu vlastně vzala.

Strana 1 z 2