BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Organizace

Malý slovníček velkých manažerských pojmů

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 41
NejhoršíNejlepší 

Aktualizováno: Řada českých manažerů velice ráda využívá anglických termínů. Někteří tuto disciplínu dovedli až ad absurdum a už se skoro ani jinak nevyjadřují. Nejinak je tomu v případě uvádění popisu pracovních pozic. Přinášíme vám proto malý slovníček těch nejpoužívanějších a nejzažitějších anglických termínů v českém prostředí.

Aktualizováno Sobota, 26 Únor 2011 12:34

Organizační architektury správních orgánů aneb proč v Česku nemáme CEO

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 8
NejhoršíNejlepší 

CEO, CFO, CMO, CTO, COO – to všechno jsou anglické zkratky, které v České republice díky nadnárodním společnostem takřka zdomácněly. Zdomácněly zde však natolik, že je používají i ryze české společnosti, které ovšem zjevně tak úplně netuší, co znamenají. V Česku totiž nemáme žádnou Radu ředitelů, která by ze svého středu volila toho hlavního výkonného ředitele, který by se jí zodpovídal. Jak je to tedy s organizačními architekturami správních orgánů u nás a ve světě?

Nezvyklé organizační struktury: Améba

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 17
NejhoršíNejlepší 

Organizační struktura společnosti má obvykle zcela zásadní vliv nejen na způsob jejího řízení, ale také na její celkovou pružnost a schopnost adaptovat se na nové podmínky, potažmo inovovat své portfolio produktů a služeb. Nezvyklé organizační struktury přitom mohou při vhodné volbě pomoci podtrhnout a dokonce i rozvinout klíčovou konkurenční výhodu vaší firmy. Právě pro oblast rychlých inovací a adaptací na změny je přitom jednou z vhodných organizačních struktur Améba.

Životní cyklus firmy, aneb čím si projdete i vy

Email Tisk PDF

Každá firma si během své existence projde několika stádii, která do značné míry determinují její organizační strukturu a celkový způsob fungování. Pánové Danny Miller a Peter H. Friesen ze slavné kanadské McGill University si před více než čtvrt stoletím přitom dali tu práci, a zmapovali, jak takový životní cyklus firmy v praxi funguje a jak se jednotlivé životní fáze firmy projevují. Dnes se s výsledky jejich práce můžete seznámit i vy.

Target costing – když cena hraje hlavní roli

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 6
NejhoršíNejlepší 

Target costing neboli v češtině metoda cílových nákladů je jedna z velice zajímavých metod, pro stanovování klíčové součásti marketingového mixu u výrobků a služeb, zejména pak na tak cenově citlivém trhu, jakým je Česká republika. Jak Target costingu funguje a co všechno vás bude stát jeho aplikace?

Aktualizováno Pondělí, 29 Březen 2010 18:03

Strana 2 z 3