BusinessVize.cz

Tiskové zprávy Služby Postěžujte si na EU a problémy s podnikáním za hranicemi

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Postěžujte si na EU a problémy s podnikáním za hranicemi

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Nadcházející polské předsednictví EU pořádá poměrně zajímavou konferenci na téma bariér při podnikání, studiu, či životu v jiných členských státech EU. Podklady k jednání lze přitom získat přímo od občanů EU z jejich konkrétních negativních zkušeností. Pokud vám tedy dosavadní stav přeshraniční spolupráce nepřipadá ideální, máte jedinečnou šanci říci to těm, kteří to mohou změnit.

Cestování, práce nebo život v zahraničí uvnitř Evropy může někdy znamenat nutnost čelit složitým překážkám. Evropský jednotný trh je velkým úspěchem, který ovšem ne vždy funguje jednoduše. Na www.tellusyourstory.EU, teď mohou občané, obchodníci i organizace snadno sdílet své příběhy z reálného života na toto téma. Tím, že tak učiní, mohou inspirovat budoucí rozhodnutí ovlivňující právě jednotný trh.

Autoři pěti nejzajímavějších příběhů pak budou v říjnu pozvání na Fórum o jednotném trhu v Krakově (Polsko). Mohou se také zúčastnit filmového promítání, které na této důležité konferenci proběhne. Evropa obvykle nemůže řešit problémy způsobené jen rozdílností jazyků, kultur nebo vzdáleností. Nicméně lepší ekonomická spolupráce, harmonizovaná pravidla a omezené praktických bariér jsou cíle, které se staly realitou a Evropská unie bude i nadále usilovat o jejich naplňování.

Pokud jste tedy čelili potížím při překračování hranic, které vám způsobily významné nepohodlí ve vašem soukromém či pracovním životě, Evropa teď říká: „Povězte nám váš příběh!“ Samozřejmě, pokud jste se naopak setkali se skvělou podporou a i přes počáteční problémy jste uspěli, anebo jste s životem za hranicemi neměli žádné problémy, tak i tohle může být vítězný příběh…

Evropská komise, Evropský parlament a nadcházející polské předsednictví organizují tuto soutěž společně. Příběhy budou přijímány až do 24. června, kdy porota vybere 5 vítězných příběhů.

Některé problémy, které mohou být námětem takového příběhu:

o Nostrifikace mého diplomu v jiném členském státě

o Mé sociální pojištění, když jsem chtěl žít v zahraničí

o Získávání mého důchodu, když jsem se přestěhoval do zahraničí

o Získávání povolení k pobytu v jiném členském státu

o Eliminace „dvojího zdanění“ při práci v jiné zemi

o Zahájení mého podnikání v zahraničí

o Přeshraniční on-line nákup v Evropě

Navštivte webové stránky: www.Tellusyourstory.eu

Informace o Fóru o jednotném trhu: http://tinyurl.com/SMF2011

 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Share/Save/Bookmark