BusinessVize.cz

Finance

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Altmanův index vám řekne, jestli zkrachujete

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 15
NejhoršíNejlepší 

Existují složené finanční ukazatele, které dokáží s určitou pravděpodobností napovědět, zda se firma náhodou v nadcházejícím období nechystá zkrachovat. Jedním z ukazatelů, který vykazuje více než 80 % úspěšnost, je Altmanův index (Altman Z-score). Pojďme se tedy podívat na to, co vlastně dokáže a čeho si všímá.

Fio konto nabízí firmám úrok 1,35 % p. a. a nulové poplatky

Email Tisk PDF

Doby, kdy banky doslova okrádaly firmy na poplatcích a nulových úrocích jsou i v České republice konečně ty tam. Počet bank, u kterých je zákazník, a to i v případě firmy, na prvním místě, se zvyšuje. Aktuálně má jednu z nejvýhodnějších nabídek zejména spořících firemních účtů Fio banka. Přinášíme vám proto bližší informace o její nabídce.

Bankovní schránky – podceňovaný produkt jak stvořený pro podnikatele

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 4
NejhoršíNejlepší 

 

Bankovní schránky zná většina lidí asi jen z amerických filmů. Tento bankovní produkt však v porovnání s ostatními bankovními poplatky ve firemní sféře téměř nic nestojí a přesto dokáže firmě poskytnout nemalé výhody a úspory. K čemu tedy jsou bankovní schránky a jak to s nimi v České republice vypadá?

Není zisk jako zisk

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 35
NejhoršíNejlepší 

Na první pohled by se mohlo zdát, že když se hovoří o zisku, je každému jasné, co to je. Jenže v praxi se jako „zisk“ označuje celá řada naprosto odlišných ekonomických ukazatelů. Nejvíce jich přitom pochází z anglosaských zemí. Jak se tedy liší EAT, EBT, EBIT, EBITDA, OIBDA, NOPAT od našich výsledků hospodaření před zdaněním a výsledků hospodaření za účetní období známých z Výkazu zisku a ztráty?

Méně známé finanční ukazatele

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Finanční analýza pracuje s řadou skupin ukazatelů. Vedle těch, kteří řeší likviditu, rentabilitu a aktivitu však existují také obecné ukazatele, se kterými se nemusíte setkat tak často. Pojďme se podívat tedy na to, jak vypadají třeba takové ukazatelé produktivity či zadluženosti anebo jak se analyzuje čistý pracovní kapitál.

Strana 2 z 4