BusinessVize.cz

IT Software Xobni – zajímavý pomocník pro váš Outlook

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Xobni – zajímavý pomocník pro váš Outlook

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Microsoft Office Outlook je jedním z nejvíce využívaných nástrojů pro správu elektronické pošty, kontaktů, úkolů a kalendáře na světě. Před pár lety se nicméně partičce dvou amerických programátorů podařilo přijít s něčím, co Outlook dokázalo ještě vylepšit. Malý zásuvný modul plný pokročilých funkcí.

 

 

 

 

 

Co Xobni umí

Xobni je zásuvný modul pro Microsoft Outlook od verze 2003, který vás osloví jak rychlým vyhledáváním (rychlejším než je nativně k dispozici v Outlooku), tak i tím, jak dává jednotlivé informace do souvislosti. Xobni také umí pracovat s informacemi ze sociálních sítí Linkedin a Facebook, což může ještě více zvýšit komfort jeho využívání. Jedinou nevýhodou je, že je Xobni dostupné pouze v anglickém jazyce.

Vyhledávání rychlejší než v Outlooku

Základní funkcí Xobni je rychlé a úplné vyhledávání. Xobni si po své instalaci vytvoří vlastní index elektronické pošty, v rámci kterého umí velice rychle hledat. Tím „velice rychle“ přitom máme na mysli zobrazení výsledků hledání obvykle do jedné sekundy. Výsledky jsou zobrazeny ve formě jednotlivých kontaktů a e-mailů. Při kliknutí na kontakt se přitom ihned dostanete do formuláře pro doplňkové informace k odesílatelům (viz dále). Vyhledávací pole v bezplatné verzi je však bohužel o něco hloupější než v Outlooku a nelze zde vyhledávat například podle polí „od“ a „komu.“ Placená verze Plus však právě takové hledání umožňuje.

Doplňkové informace k odesílatelům

Doplňkové informace jsou možná ještě zajímavější než samotné vyhledávání. Při kliknutí na libovolný e-mail se vám zobrazí zcela automaticky a prakticky ihned. Doplňkové informace přitom obsahují vedle e-mailu také telefon, popis pracovního zařazení a název firmy. Tyto údaje si přitom Xobni je schopné vzít automaticky buď z kontaktů v Outlooku, z těla e-mailu anebo ze sociálních sítí. Tam to má však své pravidla, daný kontakt musí být vaším přítelem (na Facebooku) anebo musí mít na Linkedin volně přístupný profil. Ze sociálních sítí si přitom Xobni vezme i profilovou fotografii. Tím však výčet údajů nekončí. Xobni zde předkládá také stručnou statistiku počtu vyměněných zpráv a jejich rozložení v denní době.

Důležitou funkcí je také zobrazení tzv. sítě daného kontaktu. V tomto poli vidíte, komu všemu byly ještě směřovány e-maily, které jste si s daným člověkem vyměnili. Další položkou jsou tzv. konverzace, kde jsou ve formě jednotlivých konverzací shrnuty všechny e-maily, které jste si s daným člověkem posílali. Konečně poslední a velice užitečnou položkou jsou vyměněné soubory. Jedná se o výčet příloh, které jste si s daným člověkem posílali. Přílohy jsou přitom řazené v pořadí od nejnovější po nejstarší a lze je otevřít jediným kliknutím.

Statistiky jako třešnička na dortu

Vedle těchto funkcí poskytuje Xobni také poměrně zajímavý nástroj Xobni Analytics. Ten umožňuje sledovat celou řadu zajímavých ukazatelů, které vám mohou pomoci i při plánování vašeho času. Vyhodnocovat lze počty odeslaných a přijatých zpráv v čase, čas do odeslání odpovědi na příchozí zprávu, čas do obdržení odpovědi na vaši zprávu i počet unikátních e-mailových kontaktů ve zvoleném časovém období.

Xobni versus Xobni Plus

V současné době existují dvě verze Xobni – bezplatně dostupná Basic a placená Plus. Pokud se rozhodnete pro bezplatnou verzi, rozhodně si stáhněte některou ze starších verzí. Ta aktuální dostupná na Xobni.com má totiž oproti těm původním omezeny některé funkce, konkrétně neumí pracovat s více poštovními (PST) soubory a nemá funkci našeptávání kontaktů, kdy vám při psaní jména odesílatele v e-mailu Xobni automaticky našeptává (podobně jako například v Googlu) jednotlivé adresáty, se kterými jste byli v minulosti v kontaktu. Verzi 1.7 si můžete stáhnout například zde.

Placená verze Plus vás přijde na 29,95 USD (cca. 550 Kč), přičemž oproti bezplatné verzi 1.7 nabízí vylepšené funkce. Především se jedná o podrobné vyhledávání, vyhledávání mezi kontakty, schůzkami a odkazy a již zmíněnou aktuálně chybějící podporu pro více PST souborů a pro našeptávání. Více o Xobni se dozvíte na www.xobni.com.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Share/Save/Bookmark