BusinessVize.cz

Tiskové zprávy Služby Nový způsob podání daňového přiznání

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Nový způsob podání daňového přiznání

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

 

Firma Software602 dnes představila nový způsob podání daňového přiznání pro fyzické a právnické osoby. Jedná se o propojení interaktivního formuláře a datové schránky. Občané tak mohou vůbec poprvé využít tohoto jednoduchého podání prakticky odkudkoliv. Výhodou je odeslání přímo z formuláře, a to na jedno kliknutí. Novinkou je také možnost kontroly formuláře ministerstvem financí ještě před jeho odesláním. Navíc se společnost Software602 rozhodla tento způsob podání ještě podpořit a za každé podání věnuje 1 Kč na výsadbu nových stromů v České republice.

Společnost Software602 hledala nejlepší způsob podání daňového přiznání a po srovnání všech současných řešení sama připravila to s nejvíce výhodami -­ 602XML Filler v kombinaci s datovou schránkou. Vše je zcela zdarma jak pro podnikající i nepodnikající fyzické osoby, tak i pro právnické osoby.

„Letošní rok je převratný a daňová přiznání už nemusí být vnímána jako nutná nepříjemnost. Abychom všem fyzickým i právnickým osobám ulehčili toto období, připravili jsme ve spolupráci s partnery a zástupci státní správy nový a jednoduchý způsob podání daňových přiznání. Pro živnostníky jsme doplnili i formuláře Přehled příjmů a výdajů jak pro Českou správu sociálního zabezpečení, tak i pro nejvýznamnější zdravotní pojišťovny,“ říká Pavel Nemrava, obchodní ředitel Software602. „A abychom tím neskončili a daňovou povinnost udělali příjemnější, rozhodli jsme se podpořit každé elektronické podání příspěvkem na výsadbu nových stromů. Vzhledem k počtu až 6 milionů fyzických osob a cca 2,8 milionů živnostníků je potenciál obrovský. Každopádně minimální věnovaná částka bude 50 000 Kč, která zajistí až 150 nových sazenic.“

S bezplatným programem 602XML Filler od společnosti Software602 je možné daňové přiznání nejen snadno a rychle vytvořit, ale také jej rovnou odeslat do datové schránky příslušnému finančnímu úřadu. Živnostníci spolu s daňovým přiznáním mohou zároveň vytvořit i Přehled o příjmech a výdajích OSVČ a odeslat do datové schránky České správy sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovny.

Využití programu 602XML Filler není jedinou možností, jak vyplnit daňové přiznání elektronickou cestou. Daňoví poplatníci mohou už několik let využívat šablony ve formátu XLS pro Microsoft Excel, šablony ve formátu PDF pro Adobe Reader nebo případně vyplnit přiznání online s pomocí některých komerčních služeb. Využít je možné i webový formulář ministerstva financí. Každá z těchto možností je něčím zajímavá, ale žádná z nich však neobsahuje všechny výhody, které přináší elektronické podání s využitím formulářů 602XML Filler a datové schránky.

Výhody oproti jiným uvedeným řešením:

- Daňové přiznání lze podat a odeslat jedním kliknutím přímo z formuláře přes datovou schránku. Kromě aktivované datové schránky nepotřebuje poplatník žádné další nástroje a certifikáty, například není nutný kvalifikovaný elektronický podpis.

- Jako jediné řešení umožňuje kontrolu dat portálem ministerstvem financí. Kromě automatických výpočtů je výhodou i několikanásobná kontrola zadaných dat. Uživatel se nemusí bát, že zapomene něco vyplnit, formulář ho upozorní na doplnění chybějící údajů a zkontroluje správnost formátů.

- Výhodou pro živnostníky je propojení daňového přiznání s formuláři Přehled o příjmech a výdajích pro Českou správu sociálního zabezpečení nebo zdravotní pojišťovnu. Oba Přehledy získají údaje z již vyplněného daňového přiznání a lze je také jednoduše odeslat přes datovou schránku.

- Zdarma online poradna – ve spolupráci s finančním serverem Měšec.cz pomáhá od 23. 2. do 31. 3. s vyplňováním formulářů daňová poradkyně, která poskytne množství tipů a rad, včetně odpovědí na konkrétní dotazy.

- Formulář obsahuje nápovědu o tom, jaké údaje má uživatel vyplnit do dané kolonky.

- Formulář daňového přiznání 602XML Filler je na rozdíl od většiny konkurenčních řešení zdarma i pro právnické osoby.

- Na rozdíl od některých jiných online nástrojů má uživatel všechny údaje ve svém počítači, a tak osobní údaje nejsou poskytnuty třetí straně.

- Vše je zcela zdarma, tedy jak program 602XML Filler, jednotlivé formuláře, tak i zřízení datové schránky.

Výtěžek z podaných daňových přiznání s využitím programu 602XML Filler a datové schránky bude poskytnut Nadaci Partnerství, která je nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky.

Veškeré informace, včetně možnosti bezplatného stažení programu 602XML Filler a příslušných formulářů, najdete na stránkách portálu www.bezpapiru.cz.

O portálu Bezpapiru.cz

Cílem portálu je pomoci všem, kdo chtějí sebe a své kolegy či zákazníky zbavit „papírování“, tedy nudných mechanických činností, které stále ještě zabírají příliš velkou část naší pracovní doby – ať už se dějí na fyzickém papíře nebo na počítači v běžném kancelářském programu. Portál poskytuje inspiraci a vytváří platformu pro sdílení zkušeností těch, kdo v některé oblasti postoupili o kousek dále než ostatní. Provozovatelem portálu Bezpapiru.cz je společnost Software602. Více informací naleznete na www.bezpapiru.cz.

O Nadaci Partnerství

Nadace Partnerství je nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje ve všech regionech České republiky. Během 19 let své existence podpořila formou nadačních příspěvků ve výši 228 miliónů korun už 2 568 projektů nevládních neziskových organizací, škol, obecních úřadů i jednotlivců. Společně s pěti sesterskými nadacemi v Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku tvoří součást asociace Environmental Partnership for Sustainable Development. Pro více informací o Nadaci Partnerství navštivte www.nadacepartnerstvi.cz.

 

O Software602

Software602 a.s. je tradičním dodavatelem programového vybavení s bohatou historií. V současné době firma dodává hlavně ucelená formulářová řešení pro elektronizaci procesů a dokumentů ve středních a větších organizacích. Tato řešení pokrývají vytváření formulářů, jejich oběh a schvalování, konverzi dokumentů i elektronickou archivaci. Software602 má zvláště silné postavení v sektoru veřejné správy, při dodávkách řešení často spolupracuje s významnými systémovými integrátory. Základním mottem firmy Software602 je vysoká kvalita za dostupnou cenu. Více informací o společnosti naleznete na www.602.cz.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Share/Save/Bookmark