BusinessVize.cz

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Rozvoj

Hodnocení 360 stupňů aneb jak na rozvoj zaměstnanců

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

Existuje poměrně hodně metod, jak dávat zaměstnancům zpětnou vazbu. Dnes se proto zaměříme na jednu z těch v současné době nejpopulárnějších – metodu hodnocení 360 stupňů. Podíváme se blíže na to, o co jde i jaká jsou úskalí a výhody využití této metody.

Dávejte zaměstnancům zpětnou vazbu, vyděláte na tom vy

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

O důvodech pro hodnocení výkonnosti zaměstnanců a plánování jejich rozvoje jsou popsány stovky a možná i tisíce knih. Obecně bychom to ale mohli shrnout tak, že každý soudný člověk potřebuje mít k dispozici relevantní zpětnou vazbu, která mu umožní lépe posoudit jeho subjektivní pocity a umožnit mu dále se zlepšovat v tom, co dělá. Teď jde jen o to jak, kdy a proč mu ji poskytnout.

Firemní kultura - důležitý prvek nebo nicneříkající zaklínadlo velkých korporací?

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 18
NejhoršíNejlepší 

Existuje řada pojmů, o kterých všichni mluví, ale málokdo dokáže říci, co to znamená. Každý obor takový aspoň jeden pojem má a v oblasti řízení lidských zdrojů je jím právě firemní kultura. Pojďme se tedy podívat na to, co to vlastně ta firemní kultura je, k čemu je firmě dobrá a co, jak a proč ji vytváří. V našem článku se vše pokusíme stručně, jasně a srozumitelně definovat a uvedeme i nějaké příklady.

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Říjen 2010 19:09

Na prezentace s prezentérem

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Umění prezentovat je jednou ze základních „měkkých“ dovedností, kterou musí mít každý manažer. S prezentacemi je přitom v současné době nedílně spjat také notebook, projektor či rozměrná obrazovka a samozřejmě i Microsoft PowerPoint či některá z jeho alternativ. Ve světě je však s tímto uměním spjata ještě jedna důležitá věc, se kterou se u nás zatím až tak pravidelně nesetkáte – prezentér.

Aktualizováno Středa, 28 Duben 2010 17:08

Tak trochu jiný eLearning aneb když „e“ znamená emoce

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

Zdroj: The Science behind the Art of Teaching Science: Emotional State and Learning.

 

Když se řekne eLearning, většina lidí si představí jakýsi imaginární nástroj pro elektronické vzdělávání. Jsou lidé, kteří si však pod tímto pojmem představují něco jiného – konkrétně emotional learning. Ten totiž na rozdíl od electronic learningu funguje vždy a na západ od nás se na něj začíná klást čím dál tím větší důraz.

Strana 2 z 3