BusinessVize.cz

Telekomunikace Hlasové služby O2 Podnikání – tarify pro podnikatele s neomezeným voláním

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

O2 Podnikání – tarify pro podnikatele s neomezeným voláním

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

O2 dnes představilo nové tarifní programy určené pro drobné podnikatele – tj. pro OSVČ a právnické osoby s 1 až 10 SIM kartami. Už v základu nabízejí neomezené volání do pevných sítí a do O2 ve špičce a volné minuty mimo špičku. Nejnižší cena je ale relativně vysoká a k jejich využití se musíte upsat na dva roky.

Pro koho je O2 Podnikání

Nové tarify O2 Podnikání jsou určeny zejména pro drobné podniky – tj. OSVČ a právnické osoby s nejvýše devíti zaměstnanci. Podle interních průzkumů O2 80% z těchto zákazníků volá nejvíce v období od 9 do 17 hodin v pracovní dny, což je také doba, kdy tarif stanovuje špičku, ve které je volání do pevných sítí (nezávisle na operátorovi) a do mobilní sítě O2 (a tím pádem i v rámci firmy) zdarma. Ve zbylém čase a na zbylé destinace se na volání uplatňují volné minuty, kterých je od 150 do 900 měsíčně a následně také klasické zpoplatnění hovorů. To probíhá bohužel s tarifikací 60+60, kdy platíte za každou započatou minutu hovoru.

Interní průzkumy O2 také ukazují, že průměrný zákazník v této kategorii má u O2 1,5 SIM karty (tj. většinu tvoří hlavně živnostníci) a že se tento zákazník nechce příliš vázat k minimální měsíční útratě. To má některé důležité důsledky jako třeba, že tarify O2 Podnikání primárně nepočítají s Rámcovou smlouvou, takže jejich cenu berte víceméně jako konečnou. Zvýhodněné nabídky při pevném měsíčním úpisu budou uplatňovány na tarify O2 Business. Na druhou stranu zde máte výhodu v tom, že každý měsíc můžete libovolně zdarma přecházet z nižšího tarifu na vyšší i obráceně, aniž byste museli cokoliv doplácet. Abyste však mohli využít výhodu neomezeného volání ve špičce, musíte se k tarifům O2 Podnikání upsat na 24 měsíců. Pokud budete chtít navíc dotovaný telefon, prodlouží se úpis na 36 měsíců a budete se muset zároveň upsat k minimálnímu měsíčnímu plnění.

Podmínky jsou tak stejné jako u tarifů O2 NEON, které můžete coby podnikatelé také využít. NEON však z pohledu užití ve firmě nenabízí u nižších tarifů příliš výhod, protože neomezené volání vztahuje na víkendy a mimo špičku.

K čemu je dobré neomezené volání

Možná vás napadá otázka, k čemu vlastně je neomezené volání. Odpovědí se však nabízí poměrně mnoho – předně přestáváte zcela řešit délku hovorů. Zákazník řekne, abyste chvíli počkali u telefonu, a ono je to třeba 5 minut? Nevadí. Stejně tak nevadí, když je to třeba čtvrt hodiny. Podobně vůbec neřešíte nějaké přepojování a čekání při volání na pevnou linku. Navíc firma má vždy jistotu, že zaplatí stejně. Ano, sice můžou přijít měsíce, kdy moc z dané SIM karty nevoláte a platíte de facto zbytečně moc peněz, ale takových u firem moc nebývá. Navíc neomezené volání vás naučí telefon používat trochu jiným způsobem a určitě zvýší průměrnou délku vašich hovorů (na což možná operátor trochu spoléhá, aby víc vyinkasoval od ostatních operátorů za příchozí volání).

Tarify O2 Podnikatel

O2 Podnikání

M

O2 Podnikání

L

O2 Podnikání

XL

O2 Podnikání

XXL

Neomezené volání od 9h. do 17h.

Do mobilní sítě O2 a všechny pevné linky v ČR

Do všech sítí

Volné minuty na ostatní volání

150 min.

300 min.

600 min.

900 min.

Cena tarifu vč. DPH

625/750 Kč

1 000/1 200 Kč

1 500/1 800 Kč

2 417/2 900 Kč

Minuta volání do všech sítí

3,75 Kč/4,50 Kč

2,92/3,50 Kč

2,42/2,90 Kč

1,59/1,90 Kč

SMS / MMS

1,25/1,50 Kč / 4,92/5,90 Kč

Ceny jsou uvedeny v pořadí bez DPH/včetně DPH.

Ve srovnání s Neomezeným voláním

V nabídce O2 nalezneme k těmto tarifům alternativu hlavně v podobě O2 Neomezené SIM, která cílí hlavně na SME (tj. od 10 zaměstnanců výš), ale omezená je spíše než počtem SIM karet velikostí vašeho měsíčního účtu. Neomezená SIM nabízí volání zdarma do pevných sítí a do firmy už u nejnižšího tarifu za 350 Kč měsíčně bez DPH. Neomezené volání do mobilní sítě O2 najdete až u středního tarifu za 1050 Kč bez DPH, což přibližně odpovídá tarifu O2 Podnikání L, který však nabízí podstatně levnější volání do ostatních mobilních sítí, nemluvě o 600 volných minutách. Poslední z tarifů pak za 2400 Kč bez DPH nabízí neomezené volání kdykoliv kamkoliv v ČR, avšak s omezením 3000 minut měsíčně. Cena je přitom prakticky stejná jako u O2 Podnikání XXL. Až na nejnižší tarif O2 Neomezené SIM tak lze konstatovat, že nové tarify O2 Podnikatel jsou pro firmy, které volají opravdu hlavně ve špičce, srovnatelné, ne-li nepatrně lepší.

Ve srovnání s O2 Business

Poměrně zajímavé je také srovnat nové tarify O2 Podnikatel s tarify O2 Business. U nich je však pro srovnání třeba uvažovat s variantou MAX, které taktéž počítá s dvouletým úvazkem. Za cenu O2 Podnikatel M zde získáte tarif O2 Business 150 MAX s 200 volnými minutami, voláním do O2 a pevné sítě za 2,20 Kč/min. bez DPH a do ostatních mobilních sítí za 4,20 Kč/min. bez DPH. To znamená, že provoláte za stejné peníze téměř jistě podstatně méně minut. Na druhou stranu ale u O2 Business tarifů při dvouletém úvazku k určitému minimálnímu plnění můžete získat za stejnou cenu i mnohem více volných minut a třeba i nějaké to volání v rámci firmy zdarma, takže přímé srovnání by bylo poněkud komplikovanější, než ukazuje pouhé porovnání ceníkových cen.

O2 Podnikatel versus konkurence

Zajímavé je podívat se také na konkurenci. Vodafone, který se svou nabídkou přišel teprve nedávno neomezené volání jen do své sítě a pevných sítí nenabízí. V nejvyšší variantě však nabízí neomezené volání kdykoliv a kamkoliv po ČR za 2700 Kč včetně DPH, což je o 200 Kč levněji, než to nabízí O2 Podnikatel XXL s omezením na špičku a 900 volnými minutami mimo ni a navíc Vám Vodafone dá tento tarif bez úpisu a s možností čerpat dotovaný telefon (při 6 měsíčním kontraktu).

Také tarify Podnikatel od T-Mobilu příliš s neomezeným voláním nepočítají, nicméně jej aspoň nabízejí prostřednictvím tzv. tarifních doplňků Optimum Nonstop a Optimum Práce. Právě Optimum Práce přitom svoji koncepcí neomezeného volání do pevných sítí a do vlastní sítě ve všední dny od 8 do 16 hodin nejvíce odpovídá nabídce tarifů O2 Podnikatel. Standardní cena tohoto balíčku je však 599 Kč měsíčně bez DPH, což není málo. V praxi ale podpisem Rámcové smlouvy hravě docílíte jejího snížení o desítky procent. U Rámcové smlouvy také není neobvyklé získat zdarma třeba neomezené volání do sítě T-Mobile apod.

Podtrženo a sečteno

I když nad cenami tarifů O2 Podnikatel rozhodně není, proč jásat, tak pro řadu drobných firem mohou přinést výraznou úsporu nákladů oproti současnosti. Už například v tom, že volání do pevné sítě můžete přesunout na mobily, odkud je ve špičce zdarma. Jediný problém může nastat u firem, které začínají pracovat dříve než v 9 hodin a které tou dobou potřebují i hodně volat. Na druhou stranu doposud vyjma O2 Neomezené SIM žádná obdobná nabídka neomezeného volání od O2 oficiálně neexistovala (což neznamená, že by se firmám nenabízela), takže pro ty z vás, kteří se drželi spíše oficiálních nabídek, je to dobrá zpráva. Každopádně i zde bude platit, že tvrdým vyjednáváním se všemi třemi operátory a podpisem Rámcové smlouvy, kdy se upíšete k minimálnímu měsíčnímu plnění, získáte podstatně zajímavější cenovou nabídku, a osobně bych se nebál ji vyžadovat i u tarifů O2 Podnikatel. I když je pravda, že zástupci O2 naznačují, že vyjma retenčních nabídek (tj. těch, které dostanete, když chcete utéct jinam) se zvýhodněné nabídky v tomto zákaznickém segmentu budou vztahovat spíše k O2 Business tarifům. Takže pokud se z nějakého důvodu nechcete s operátorem dohadovat a nebojíte se upsat na dva roky, O2 Podnikatel je určitě zajímavá volba. Pokud chcete ušetřit a nebojíte se minimálního měsíčního plnění, začněte se dohadovat, a uvidíte, že získáte (i přímo u O2) ještě výhodnější podmínky. Důležité je však říci, že Rámcová smlouva je nabízena klientům s účtem okolo 2000 Kč bez DPH (+/- pár stokorun v závislosti na operátorovi). Živnostníci s 1 SIM a účtem okolo tisícovky tak s levnějším voláním dost dobře počítat nemohou.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Share/Save/Bookmark