BusinessVize.cz

Telekomunikace Hlasové služby Nové tarify Vodafonu – některé malé firmy hodně potěší

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Nové tarify Vodafonu – některé malé firmy hodně potěší

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Vodafone ve středu 3. března představil nové tarify Na míru. Ty oprašují koncept individuálně nastavených tarifů, který se kdysi zejména v korporátní sféře snažil prosadit Eurotel se svým tarifem Individual. Vodafone však koncept dotáhl a přinesl možnost snadné konfigurace tarifu, kterou můžete každý měsíc libovolně měnit. Pro koho jsou tedy jeho tarify vhodné?

Vše na míru

Klíčovou myšlenkou tarifů Na míru je skutečně to, že si můžete pro každou SIM kartu ve firmě připravit tarif přesně na míru svým potřebám. Stejně jako u dnes již zapadlého O2 (kdysi Eurotel) Individual si tak můžete zvolit z několika balíčků volných minut, SMS a Internetu. Navíc ale přibyla také volba služby Kamarádi, kdy si můžete vybrat 1 až 4 čísla ze sítě Vodafone a 1 až 4 čísla z ostatních sítí v ČR, na které budete moci telefonovat a posílat SMS neomezeně zdarma. Volání zdarma na vybrané číslo je však v případě prvního čísla v pořadí draze vykoupené. Zatímco za první číslo v síti Vodafone či v jiných sítích zaplatíte 175 Kč včetně DPH (145,83 Kč bez DPH) respektive 375 Kč včetně DPH (312,50 Kč bez DPH), tak každé další číslo vás vyjde již výrazně levněji. Konkrétně na 50, 35 a 25 Kč s daní, a to při volání do Vodafonu i do jiných sítí. Využití Kamarádů se tak nejvíce vyplatí těm, kteří si nadefinují všechna čtyři čísla. Pro neomezené volání a SMS v rámci firmy pak lze využít také tarifní doplněk VPN firma neomezeně s poplatkem 240 Kč včetně DPH (200 Kč bez DPH) měsíčně.

Největší devizou oproti tarifu O2 Individual a oproti kombinacím hlasového tarifu se sérií doplňkových balíčků, se kterými jde u O2 a T-Mobile docílit podobného efektu, je ale neuvěřitelná jednoduchost, s jakou si můžete parametry svého tarifu měnit a konfigurovat. Díky tomu pro vás skutečně nebude problém měnit složení vašeho tarifu v závislosti na aktuálních potřebách. Nemusíte přitom nikam volat, ani nikam chodit, vše lze zařídit prostřednictvím internetové samoobsluhy, což O2 Individual nikdy neuměl.

 

Ceny za volání se snížily, přibylo neomezené volání

Základní ceníkové ceny za volání, se kterými nové tarify přicházejí, jsou v porovnání s předchozími tarify Vodafonu nižší. Pokud si zvolíte nejvyšší placený tarif se 400 volnými minutami, vyjde vás minuta volání na 2,50 Kč s DPH (2,08 Kč bez DPH). Doposud jste přitom u obdobně drahého tarifu platily 3,42 Kč/min., cena zde tak poklesla o 26,9%. Obdobný pokles lze najít také u tarifu za 750 Kč, který nabízí volání za 3 Kč/min. s DPH (2,50 Kč bez DPH) zatímco obdobný Nabito 700 nabízel cenu 4,03 Kč/min. U nižších tarifů už přímé srovnání použít nejde, ale za zmínku stojí ještě tarif za 500 Kč nabízející 125 volných minut a volání kamkoliv v ČR za 4 Kč/min. včetně DPH (3,33 Kč/min. bez DPH). Neomezené volání do všech sítí vás pak vyjde na 2700 Kč měsíčně s DPH (2250 Kč bez DPH). To je mírně levnější než ceníková cena O2 Neomezená SIM, která totéž nabízí za 2880 Kč včetně DPH s omezením na 50 hodin (3000 minut) volání měsíčně. Bohužel však chybí alternativa v podobě tarifu s neomezeným voláním do vlastní firmy, vlastní sítě a na pevné linky v ČR, kterou nabízí O2 Neomezená SIM za měsíční poplatek 1050 Kč bez DPH. Dlužno dodat, že podobně jako třeba u nákupu nového auta slouží ceníkové ceny pouze jako podklad k jednání. Jsou to ceny, které získáte bez úpisu operátorovi v podobě podepsání Rámcové smlouvy na dobu určitou. Firmy, které nepotřebují papírové vyúčtování a stačí jim to elektronické, mohou ušetřit díky službě Po svém dalších 10% z ceny balíčků Kamarádi, volání, SMS i data. To je poměrně zajímavá nabídka, které vám pomůže poměrně nenásilně ušetřit zajímavé peníze. O nových tarifech se od 6. 3. 2010 více dozvíte zde.

Největší hodnotu přináší možnost volby

Největší devizou nových tarifu Vodafonu přitom není ani tak jejich snadná konfigurovatelnost, jako spíše možnost radikálních změn v ceně tarifu, a to klidně každý měsíc a oběma směry. Jeden měsíc tak můžete mít na SIM kartě neomezené volání a platit 2250 Kč bez DPH a ten druhý nemusíte zaplatit ani korunu, přičemž SIM karta zůstane aktivní. Navíc u „omezených“ tarifů se volné minuty přenáší i do dalšího měsíce. Můžete si tak například jeden měsíc koupit balíček se 400 volnými minutami po 2,50 Kč s DPH/min. a druhý měsíc si dát 0 volných minut a nevyužité minuty z předchozího měsíce dočerpat, díky čemuž ušetříte hned několik set korun za dva měsíce (kombinace 250 + 125 volných minut totiž vyjde na 1250 Kč s DPH, zatímco za 400 minut využitelných ve dvou po sobě jdoucích měsících zaplatíte rovnou tisícovku). Pro některé typy firem, které se voláním vejdou +/- do 400 minut jsou také poměrně zajímavé ceny, které Vodafone pro firmy bez jakékoliv smlouvy připravil. Navíc je zajímavý i fakt, že zatímco u O2 a T-Mobile se musíte pro dotovaný telefon upsat na 2 roky, tak u Vodafone je to jen na 6 měsíců.

Zacíleno na projektové organizace

Nové tarify Na míru od Vodafonu jsou tedy atraktivní zejména svou flexibilitou a poměrně nízkými cenami, které získáte i bez podepsání Rámcové smlouvy. Jsou tedy atraktivní zejména pro projektové organizace, které najímají externí spolupracovníky, anebo pro firmy se značnými sezónními výkyvy v počtu zaměstnanců či objemu volání. Všechny ostatní firmy, které jsou ochotné podepsat Rámcovou smlouvu aspoň na 24 měsíců, by však měly rozhodně vsadit na standardní postup a nechat si připravit individuální nabídku od všech tří operátorů. Ceny, na které pak dosáhnou, nebudou mít totiž s těmi ceníkovými nic moc společného. To se týká i firem či OSVČ s měsíčními účty do 2000 Kč včetně DPH a aspoň dvěma SIM kartami.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Share/Save/Bookmark