BusinessVize.cz

Finance

Reklama

Jsou vaši zaměstnanci v práci a v životě spokojení?
Spokojení zaměstnanci jsou kreativnější, o 12 % produktivnější a zvyšují tržby! POMŮŽEME VÁM S HR 2.0

Modla finančních ředitelů jménem pracovní kapitál

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 21
NejhoršíNejlepší 

Pracovní kapitál je jedním z nejčastěji používaných pojmů při hodnocení efektivity finančního řízení společnosti. Okolo tohoto pojmu však občas panuje určitá pochybnost o tom, jaká má být jeho výše a jak je vlastně definován. Není totiž pracovní kapitál jako pracovní kapitál a ne vždy je dobře, když máme pracovní kapitál malý až nulový. Pojďme se tedy pokusit rozklíčovat, o co vlastně u pracovního kapitálu jde.

Jak na kurzové riziko při obchodování se zahraničím – základní metody

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 5
NejhoršíNejlepší 

 

V souvislosti s poněkud neutěšeným stavem veřejných financí v Řecku i s rozkolísaností české měny zejména vůči americkému dolaru či britské libře vzniká mezi českými firmami, které se aspoň částečně zabývají exportem respektive importem zboží či služeb čím dál více otázek na řízení kurzových rizik. V dnešním článku se proto podíváme na základní metody, jak si s kurzovým rizikem poradit.

Aktualizováno Úterý, 04 Květen 2010 21:49

Ukazatelé aktivity

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 35
NejhoršíNejlepší 

Ukazatelé aktivity jsou další z řady poměrových finančních ukazatelů, které dokáží ve stručné a jasné formě vypovědět některé zajímavé informace o firmě jen na základě v ČR ze zákona veřejně dostupných údajů – tj. Rozvaze a Výkazu zisku a ztráty. Z těchto ukazatelů se tak snadno dozvíte, jak efektivně daná firma nakládá se svými finančními prostředky nebo třeba jakou má vyjednávací sílu vůči dodavatelům.

Aktualizováno Úterý, 13 Duben 2010 12:44

Ukazatelé rentability

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 25
NejhoršíNejlepší 

Ukazatelé rentability patří mezi další z řady tzv. poměrových ukazatelů a zejména v dřívějších dobách patřili mezi jedny z nejsledovanějších vůbec. Tyto uměle vytvořené ukazatele dokáží letmým pohledem na rozvahu a výkaz zisku a ztráty říci, jak moc vaše firma funguje z pohledu jejího vlastníka efektivně či nikoliv. Pojďme se tedy podívat, jak se tyto ukazatele počítají, a co nám říkají.

Aktualizováno Úterý, 23 Březen 2010 16:36

Pojištění firemních vkladů u bank – co by vás mohlo zajímat

Email Tisk PDF

 

Bankovní systém se v České republice zejména před koncem minulého století potýkal s řadou nemalých problémů. Krachy, nucená správa ani sanace bank nebyly ničím výjimečným. Nyní se však situace v mnohém zlepšila. I tak je však pojištění vkladů stále důležitým aspektem, minimálně psychologickým. Jak je to ale s pojištěním vkladů na firemních účtech?

Aktualizováno Pondělí, 15 Březen 2010 12:48

Strana 3 z 4